Zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym

posted in: Bez kategorii | 0

25 czerwca 2016 roku zostaliśmy poproszeni o poprowadzenie zajęć na Uniwersytecie Dziecięcym będącym  programem edukacji realizowanym przez Politechnikę Białostocką.

Wykładowcy i organizatorzy projektu stawiają sobie za cel rozwijanie dziecięcej wrażliwości, intelektu i twórczego potencjału. Udowadniają, że nauki ścisłe to nie tylko formuły i definicje, ale również fascynujące doświadczenia i mnóstwo dobrej zabawy¹

W ramach naszych zajęć zapoznawaliśmy uczestników zajęć ze światem 3D. Największym zainteresowaniem uczniów cieszył się skaner 3D i proces skanowania wraz z rzeczywistymi teksturami. Niektórzy uczestnicy warsztatów mieli już styczność z technologią druku lub programami graficznymi, jednak dla większości była to zupełna nowość. Z pewnością można powiedzieć, że zajęcia należą do udanych po tym, jak jeden z maluchów podchodząc do nas powiedział, że była to najlepsza lekcja na jakiej był.

¹http://pbbud.pb.edu.pl/